| Anabelabellla a întrebat:

Eu am inceput sa iau anticonceptionale de 6 luni pentru ca sufăr de amenoree (lipsa menstruatiei). De cand le iau am observat ca am slăbit cel puțin 6 kg pana acum (chiar mai mult), deși eu ma asteptatam sa ma îngraș de la aceste pastile. Nu am schimbat absolut nimic la mine, am mâncat normal ca si inainte cand eram mai grasă si cu sportul nu m-am omorât, dar am avut mult stres anul acesta. Se poate slabi de la anticonceptionale? Ati patit asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate au efect diuretic, adica elimina apa din corp.

| Serghei1722 a răspuns:

De unde cumpăr? big grin