| Alexandra5906 a întrebat:

Am mai vazut intrebari asemanatoare dar nici una exact ca a mea, asa ca o sa va intreb.
Sunt cu prietenul meu de 6 luni, eu am 17 si el 22 si este f gelos, la inceput relatiei cand vb cu alt baiat nu spune nimic, iar acum s-a schimbat probabil ptc m-am culcat cu el (stiu ca e prea devreme ) si cand ma cert cu el simt nevoia sa vb cu un baiat si imi schimb parola sa nu vada, dar tot ma prinde ptc pe tel. lui raman mesajele si de fiecare data imi sp ca daca se mai intampla sa vb ne desp. Eu stau asa cu un stres cand vb ptc mi-e frica sa nu ma vada. Eu simt ca nu ma mai iubeste ca la inceput. Prietenii lui fac exact la fel, iubitele lor nu au voie sa vb, imi povestea el.
Recunosc si eu sunt f geloasa, eram vreo 3 cupluri intr-o zi si a vazut ca la un moment dat o fata a luat o pastila si a intrebat-o pentru ce, erau anticonceptionale, in fine ea i-a rasp a zis doar ca sunt niste pastile, mie nu mi s-a parut normal sa o intrebe, odata ce era si prietenul ei acolo si eu.
Ce parere aveti?
Este prea gelos?

Răspuns Câştigător
| AnonymousB a răspuns:

Acum depinde si ce vorbesti cu baietii respectivi, daca nu te lasa absolut deloc sa vorbesti cu baieti e rau, e buna gelozia dar nici prea multa ca strica. O sa ajunga sa nu te mai lase sa faci nimic. Si chestia care ai scris-o la sfarsit, nu mi se pare normal sa fii geloasa doar pentru ca a intrebat de o amarata de pastila. Daca tu esti geloasa atunci el de ce sa nu fie? Incearca sa mai reduci si tu din gelozie si asa poate si el va face la fel. Nu trebuie sa te superi pentru ca a intrebat ceva, intr o relatie nu trebuie sa stai numai bot in bot ca la un moment dat te saturi. (si eu am un iubit extrem de gelos...straight face ) incerca sa ii explici ca nu ai nimic de aface cu baietii cu care vorbesti.(dar ai grija cum vorbesti cu ei, adica nu cu pupicuri, dulcegarii sau chestii de genu ca daca e asa omu are tot dreptu sa fie gelos) Nu vreau sa tin partea nimanui. Amandoi trebuie sa mai lasati din gelozie dar ai grija sa nu se ajunga la nepasare. :3 sper ca te am ajutat :3

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam da prea multa gelozie strica orice relatie indiferent de tine sau el si pentru stres e o metoda vas recomanda sa faci niste cursuri de dans impreuna o sa scapti de stres