| mariutza98 a întrebat:

Eu pe 10 iulie merg la mare si nu as vrea sa-mi vina menstruatia acolo, mentionez ca prima data mi-a venit pe 8 ianuarie. Ce pot face ca sa-mi vina inainte de a pleca la mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Sunt metode. pastile sau nu mai stiu ce [ le luau gimnastele ca sa fie sigure ca nu vor fi "pe stop" la competitii :) ] dar sincer nu iti recomand. iti deregleaza tot...asa ca mai bine te bazezi pe noroc:)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52800 uite aici [ ultima opinie ]
e alegerea ta. desi eu spun ca nu merita.

| zooooza a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa "anulezi" menstruatia.La mare incerca sa nu stai prea mult in apa(nu am inteles de ce nu e bine sa stai in apa cand iti vine ciclul menstrual) si ca sa nu se vada tamponul imbraca-te cu niste pantaloni.
Adica:iti iei o pereche de chiloti, pui tamponul si peste, iti iei pantaloni.(nu cred ca e necesar sa fie foarte lungi)

Distractie placuta la mare!

| anyka18 a răspuns:

Nu poti face nimic. e mare prostie ce faci tu, altii se ingrijoreaza ca nu vine si tu vrei sa opresti(n-ai cum).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......afecta-cu/ ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa tii cont in fiecare luna cand ti-a venit, nu numai in ianuarie.Nu cred ca vei avea probleme pe 10 iulie, nu prea are cum.