| deeitza a întrebat:

Buna TPU
Mi-a venit menstruatia pentru prima data weekend-ul trecut dar m-a tinut doar o singura zi. credeti ca e normal? Verisoarei mele i-a venit in ianuarie si pana in iulie nu ia mai venit deloc.Credeti ca luna aceasta imi va veni regulat? Si daca da pe cat? Mentionez ca mi-a venit pe 25

Răspuns Câştigător
| Meplusu a răspuns:

Nu e cazul sa te alarmezi happy Cate zile te tine depinde de organism (intre 3-7 zile e normal).Nu te ingrijora mai ales daca e prima data cand ti-a venit.Luna viitoare e posibil sa nu iti mai vina, cum zici ca i s-a intamplat si verisoarei tale...Dar depinde de organism.Si inca ceva: menstruatia nu o sa-ti vina regulat-regulat, luna de luna.Se regleaza dupa aproximativ 2 ani sau mai mult.In rest...ti-am spus! Nu-ti mai face griji! Totul este perfect normal! Sper ca te-am ajutat happy