| MeGustaaaaa a întrebat:

Buna:*
Exista vreo diferenta daca porti sutien sau bustiera in timp ce sanii sunt in crestere? Adica, daca porti sutien sanii cresc mai mari decat la bustiera sau invers..Sau nu cresc, mai stiu eu ce minuni...Coneaza ce porti? Nu cresc la fel indiferent ce porti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător

Nu cresc la fel, depinde si ce tip de sutien porti! Daca porti sutienul cu 'ditamai' push-up`ul e aiurea, adica n-o sa mai creasca asa cum vrei tu, deoarece ii "strivesc" intr-un fel, ii opresc din crestere. Cel mai indicat e sa porti bustiera sau sutien foarte subtire:*!

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu influenteaza. O gramada de fete nu poarta sutien ca sa le creasca sanii si nu au niciun succes. Ei cresc indiferent de ce porti in functie de cum ti-e dat sa fii.

| EvelineFgm55 a răspuns:

Pai depide cat de mici sunt. daca sunt mici nu ai de ce sa porti sutien. decat daca pui sosete, bistiera e pentru toate varstele. adica am vazut fete de 16 ani care prefera bustiera decat sutienul. daca sunt in crestere mai bine porti o bustiera. e mult mai lejera

| Radulow a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu porti ca sunt baiat si te sfatuiesc sincer sa nu porti nici una ca arati mai sexi sau daca e ceva nu prea strans.Succes pisy.