| Aditzaaaa a întrebat:

Salut, am auzit la niste fete ca daca porti sutien de mica, adica cand sunt in crestere sanii ca "cica" nu iti mai cresc sau nu mai stiu eu ce.Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Treci peste miturile astea ca nu sunt adevarate... Daca e sa te iei dupa ce se zice... si de la aspirina iti creste par pe fata, tu crezi asa ceva?
Oricum daca sanii mici, lasa-i sa se zbenguie, e mai placut tongue

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una peste alta, renunță la "ca" în exprimarea scrisă, este prea țipător și nici politica site-ului nu permite.
Nu este recomandat să porți sutien de mică nu prin considerentul că nu mai cresc, ci îl lași să crească lejer. Sânul este o masă de țesut adipos susținut de mușchiul pectoral care se află în spatele său.
Pa, pa.

| MissL a răspuns:

Iti cresc, doar ca pe la 15-16 ani or sa se lase. pentru ca sutienul tine sanii ridicati si muschii nu se mai tonifica si nu vor mai arata bine daca il porti de mica. incearca sa porti bustiera, abia pe la 16-17 sa porti sutien daca potiwinking

| CandyTetris a răspuns:

Nu e adevarat.Am intrebat niste prietene(o doctorita si o studenta la medicina) si au spus ca nu are absolut nici o legatura.Habar nu am de ce li se spune asta fetelor, jur ca nu inteleg.