| delyaxdddd a întrebat:

Buna,fetele.mi-a venit pentru prima data ciclul.dar a durat doar o zi. credeti ca este ceva anormal in chestia asta? tin sa spun ca acum nu am ..si am avut acum vreo saptamana chestia asta..cu o zi. scuzati categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Nu ai de ce să te nelinişteşti, aceste dereglări sunt normale la început.

De asemenea, următoarele menstre pot întârzia cam 2-3 luni.

În general, primele 5 menstruaţii întârzie ( uneori chiar şi 3-6 luni, depinde de vârstă ) - dar, cu timpul, cam în decurs de 1 an, se va "regla" cât de cât şi vei avea menstră aproape lunar.

Spre exemplu a 2-a menstruaţie poate întârzia cam 4-6 luni, apoi a 3-a poate veni cam după 3-4 luni, a 4-a cam după 2-3 luni, etc.

Se poate să fie aceeaşi situaţie şi în cazul tău.

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal ca la inceput sa iti vina aiurea, nu iti face griji ca nu-i cazul

| Unicucebeea a răspuns:

E ok. Mie imi venea foarte putin, imi curgea cam o picatura minuscula pe zi timp de 3 zile.

| mimiwewem a răspuns:

Nu e nimic anormal. Stai calmă.

Răspuns utilizator avertizat
| tlaura a răspuns:

E normal laughing
Asa e prima datawinking

| madalinamadu a răspuns:

E normal, nu la toate felete este la fel.Nu iti fa griji, cu timpul se va regla.winking

| TheBlackSwan a răspuns:

Nu e nimic anormal nu te speria:*. Daca ti-a venit doar o zi si, si atunci foarte putin peste cateva luni sau chiar peste una o sa-ti vina in jur de 10 zilewinking E ceva normal la inceput...

| DianaIonita a răspuns:

Nu stai linistita, este normal asa mi s`a intamplat si mie prima data, si oricum in primii 2 ani o sa iti vina ciclul neregulat

| lavinia56 a răspuns:

Nu stai linistita prima data iti vine cateva zile dupa se opreste vreo 2 zile iar vine. depinde de corpul fiecaruia.Stai linistita