| Loveisin a întrebat:

Mi-e frica de primul ciclu, toate prietenle mele lau avut si spun ca doare prima data mie mie putin cam fricacrying( mie nu mi-a venit inca dar...tot imi mie cam frica de prima data.

Cum a fost la voi prima data? Cat a durat, cum s-a manifestat? Ceva sfaturi? plsss...happy

Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Insurgent a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, nu doare chiar atat de tare, la inceput te va durea putin burta sau spatele, te vei simti ciudat din moment ce e prima data cand ti'a venit.
Asa deci sureaza cam 4 zile (de fapt depinde si de fatatongue) la unele dureaza 3 zile la unele 4, iar la unele chiar o saptamana, la mine la inceput a durat 4 zile, ma simteam super prost si nu prea aveam chef de nimic!, insa spre surprinderea mea mama se comporta extrem de frumos, ba chiar imi cumpara dulciurilaughingatunci, mda a fost mai dificil, dar dupa aceea numai mi se parea atat de 'infiorator'

happystai linistita, si daca te doare rau de tot burta i'a o pastila si totul va fi in regulahappy

succes!happy

4 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Stai linistita ca nu mori laughing Nu patesti nimic e ceva normal laughing Daca acum faci asa cand o sa faci sex prima oara cum o sa ti mai fie? happy

| rockaholic a răspuns:

La mine cel putin... dureros.
Pentru ca prima data mi-a venit la 11 anistraight face si a fost un soc.sad

| georgiana37 a răspuns:

Nu le aculta.
eu n-am de mult vestitii "musafiri" si chiar n-am simtit cand mi-a venit. nici nu siam ca am.
asa ca nu iti fie frica.
dar durata depinde de organism de corp, mie una mi-a tinut 4-5 zuile psrca.
up.
fiuunda

| Dizzy a răspuns:

Doamne...De ce sa-ti fie frica?
E ceva normal... oricum depinde de organism.pe unele fete le doare burta, pe unele nu. Oricum nu e asa ne insuportabila durerea asa.pana la urma poti lua si o pastila si iti trece.
Perioada de menstruatie dureaza intre 4 si 7 zile.

Sper ca ti-am fost de ajutorwinking