| anonimiussandicartiozeropmmdy a întrebat:

Vreau si eu cateva masti pentru fata, unele incercate de voi nu luate dupa internet. Si daca se poate ceva mai simplu nu complicat.Multumesc anticipathappy Dau Funda

Răspuns Câştigător
| AlexaaAle a răspuns:

-Miere+scortisoara\15 min
-bicarbonat cu putina apa\10 min-sa nu te sperii daca te inrosesti, trece repede
-capsuni sau banane sau orice fruct moale pasat +iaurt\30 minute
-castraveti batuti la mixer pana se formeaza o pasta(fara coaja)\cat mai mult posibil
-daca ai cosuri pune-ti pasta de dinti pe ele(doar pe cele mai mari, nu pe toata fata!)\pana se usuca bine

| anonimiussandicartiozeropmmdy explică (pentru AlexaaAle):

Multumesc! Tu ai incercat aceste masti?

| AlexaaAle a răspuns (pentru anonimiussandicartiozeropmmdy):

Da le-am incercat :* si chiar mi-au placut :X

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pliculete cu argila de la AslaVital:
http://www.google.ro/......tp?/imgres action%3DrecordsPageNumber%26PageNumber%3D11&h=326&w=335&sz=61&tbnid=8L46MYKW9bG8qM:&tbnh=93&tbnw=96&zoom=1&usg=__quwaj4UDv0jXjfJAfwJgKrXA0Ew=&docid=YGmwEEgiX-PGuM&sa=X&ei=QgUWUtuUJdDQsgbDnYHwDw&ved=0CFYQ9QEwAw&dur=2188

Pudra de Argila pentru tratamente cosmeticeASLAVITAL
In functie de necesitatil si tipul de ten, pudra de argilase combina cu diferite fructe, legume, lactate, etc pentru obtinerea unei masti cosmetice, benefice in ameliorarea diferitelor probleme ale tenului.

Actiune: Prin calitatile sale, argila este un produs cosmetic natural de mare valoare, care poate fi folosita cu succes in formulari cosmetice destinate tenurilor sensibile (alergice, seboreice, acneice, cuperozice, iritate ai ridate) ai in tratamente cosmetice naturiste, respectiv in prepararea unor maati instant.

Mod de utilizare: Pentru obtinerea unor maati cosmetice, pudra de argila se poate amesteca cu diferite fructe, legume, iaurt, lapte, miere de albine, ulei de masline, galbenua de ou, etc., in functie de tipul de ten. Se recomanda combinarea pudrei de argila cu sucuri naturale cu efect astringent, obtinute din roaii, lamai, castraveti, caise, portocale, etc., pentru tenurile grase, respectiv cu ingrediente cu efect hidratant ai nutritiv: castraveti, telina, lapte, miere, ulei de masline, galbenua de ou pentru tenurile normale ai uscate. Pentru tratarea acneei se realizeaza un amestec din pudra de argila cu apa potabila sau apa de pe tarate de grau (nu se va folosi apa minerala ), obtinandu-se astfel o pasta consistenta, uaor de aplicat.

Beneficii: Pudra de Argila ASLAVITAL pentru tratamente cosmetice are o compozitie chimica ai mineralogica bine definita. Netratata chimic, cu fractii predominant argiloase, este un amestec complex de Aluminosilicati ai peste 20 de minerale naturale: Fier, Potasiu, Sodiu, Calciu, Galiu, Nichel, Magneziu, Mangan, Cupru, Zinc, Sulf, Cobalt, Siliciu, Aluminiu, Fosfor, Titan, etc. ai provine dintr-o sursa unica (M-tii Padurea Craiului)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres action%3DrecordsPageNumber%26PageNumber%3D11&h=326&w=335&sz=61&tbnid=8L46MYKW9bG8qM:&tbnh=93&tbnw=96&zoom=1&usg=__quwaj4UDv0jXjfJAfwJgKrXA0Ew=&docid=YGmwEEgiX-PGuM&sa=X&ei=QgUWUtuUJdDQsgbDnYHwDw&ved=0CFYQ9QEwAw&dur=1547

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai folosesc si masca neutrogena 2 in 1:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
o poti folosi ca masca 1 data /saptamana sau iti poti curata tenul in fiecare zi cu ea (spalare). Ai instructiunile pe ea.