| lolitaa a întrebat:

fetelor.am o intrebare care de 5 zile ma roade neincetat in urma cu doua luni de zile ciclul mi-a venit normal, de cinci zile mi-a intaziat ciclul. nu am cum sa fiu gavida deoarece luna aceeasta nu am intretinut relati sexuale cu iubitul meu., dar am fost la mare cu 3 zile inainte ca ciclu sa imi vina,,, este posibil ca din cauza apei reci sa imi intarzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da, e posibil sa fii racit la ovare daca a fost apa rece.

| Libelle a răspuns:

Pai eu am patit, am fost la rau sa fac baie pe la inceputul lui iulie, apa nu era inca(,)calda, si am racit.incepuse sa ma doara rau spatele(in dreptul ovarelor), si asa in jos, mi se pare ca mi-a si intarziat cateva zile.deci aveam tot durerile de cand st pe stop, numai ca mai devreme.

| Bab a răspuns:

Da normal esti racita

| lolitaa explică:

Voi ati patit ceva de genu?