| Bazaibus a întrebat:

Fetelor am o problema si as vrea sa vă întreb. La fiecare contact sexual am dureri destul de mari si după actul sexual am, chiar si după 2-3 zile. Ce îmi puteti spune despre asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medicul ginecolog. Sanatate multa.

| credeintine a răspuns:

Buna! In primul rand este important de cat timp ti-ai inceput viata sexuala. In al doilea rand conteaza si cat de "agresiv" este actul sexual. In al treilea rand este important daca apar si modificari ale ciclului menstural. Mai conteaza de asemenea daca inaintea actului sexual exista preludiu si sa fii relaxata.
Daca apar dureri violente, insotite de alte manifestari iti recomand sa mergi la un consult la medicul ginecolog!
Multa bafta!