| Beautifullady189 a întrebat:

Buna fetelor de pe TPU! Pai...pentru inceput as vrea sa mentionez ca zilele astea m-a dat o colega cu burta de calorifer si am simtit ceva, apoi am simtit ceva si in interiorul vaginului parca...asa ca o declansare.Nu stiu la ce sa ma astep din partea menstruatiei..Tot am crampe si dureri de spate,de burta si mai ales de inima,pe langa aste totusi nu am secretia aceea alba pe care o ai inainte ce ciclu (P.S. eu n sunt prea dezvoltata thinking, iar acum in zilele aste simt si sanii putin umflati si cand pun mana chiar asa e) Pareri? Fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te poti astepta de acum incolo sa iti vina menstruatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de cat de mare a fost lovitura pe care a suferi-o corpul in momentul lovirii-adica daca ti-au ramas urme vizibile pe corp(vanatai) sau daca s-a intamplat ceva in interiorul corpului(poate o anumita dislocare) cat despre ciclu nu stiu ce sa iti spun-cel mai bine ar fi sa consulti medicul de familie acesta ar putea sa-ti spuna daca vor aparea probleme pe parcurs sau nu.

| MiruD a răspuns:

Buna. Daca ai aceste dureri s-ar putea sa iti vina. Nu-ti face griji!

| Laura927 a răspuns:

O sa iti vina menstruatia stai linistita dar oricum trebuia sa ii dai o palma colegei tale, nu ai nici cea mai mica idee câte complicatii iti poate aduce o lovitura de burta pentru fete chiar daca tu nu ai semne vizibile pe corp.
Data viitoare ai mai multă grija de tine!

| Lavii007 a răspuns:

Nu cred ca lovitura are legatura cu menstruatia.

| Emmilie a răspuns:

Dupa cite am citit se pare ca esti gravida.Ai avut relatii sexuale cu cineva?

| Emmilie a răspuns:

Dupa cite am citit se pare ca esti....insarcinata.Ai avut relati sexuale cu cineava? Citi ani ai?