| Maria39popescu a întrebat:

Buna fetelor, după câteva luni in care am avut probleme cu menstruația, lucrurile nu s-au schimbat. După ultima vizita la medic, mi s-a prescris sa iau Normens. Am avut niște dereglări care practicau îmi făceau menstruația sa fie putina și de culoare maro. După prima luna de tratament menstruația și-a revenit. Iar acum luna aceasta mi-a venit in data de 9, ziua 33 a ciclului și desi prima zi totul a fost ok, din a doua zi lucrurile s-au schimbat, la fel de puțină și o culoare maronie. Menționez ca am avut și un contact sexual protejat cu aproximativ 2 săptămâni înainte de menstruație. Nu știu dacă este tot o dereglare hormonală sau o posibila sarcina desi am făcut un test fiind negativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Doamnă aveți ani de când vă confruntați cu aceste probleme medicale ginecologice. În afară de aceste controale medicale, ați făcut vreodată o internare prin care să faceți analize medicale complete și complexe? Vă întreb, căci se pare că aveți probleme cu luarea medicației, cu digestia.
Până nu vă internați nu rezolvați nimic, mai ales că sunteți căsătorită, ați vrut studii superioare în loc de copil, ați cam agravat situația în care vă aflați.

| Maria39popescu explică (pentru ValentinMihai78):

In primul rând aceste probleme sunt de 3-4 luni, medicul mi-a spus ca este ceva normal și nu am nevoie de investigații și analize. Iar din răspunsul dumneavoastră nu înțeleg ce treaba au studiile cu problema pe care o am.