| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Fratele meu are o problema. Își tot rupe pielea de pe călcâie cu acul, foarfecă sau penseta. Începe într-o margine și dezlipește pielea pana în cealaltă margine. Apoi are carne vie pe călcâie și sta la pat. A început sa facă asta pentru ca avea călcâiul aspru. Moare de durere dar tot continua sa și-o dezlipească. Cum s-ar putea opri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar putea opri, dacă ar decide el asta. Tu nu l-ai putea convinge, dacă nu știi ce are în cap.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani are fratele tau si cate kg are?
Este cumva obez si are diabet?

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Doamne ferește asta e nu știu cum sa spun cum este chiar acum da este prea de tot ce face el trebuie dus la un doctor ceva nu-i normal asa ceva sa facă