| Klews a întrebat:

Buna!
Hai sa va spun asa:ieri am iesit afara si era cam frig. Aveam doar camasa pe mine, ca na, eram la scoala. Cand ajung acasa, ma apuca o durere crunta la urechea stanga.N-am putut sa dorm toata noaptea!
Dar acum nu ma mai doare nimic. In schimb, urechea mea e infundata! Ce remedii pot sa-i aplic urechii mele? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Te-a tras curentul ala. Cand eram mai mica, pateam frecvent chestia asta si de obicei, mama se ducea la farmacie si farmacista ii dadea niste picaturi pentru dureri de urechi, dar nu mai tin minte cum se numesc. Imi trecea destul de greu durerea cu astea, pana intr-o zi cand dirigintele meu mi-a sugerat sa stau cu un catel de usturoi (cu capul taiat cum ar veni), in ureche si mi-a trecut instantaneu (cateva ore) si s-a si desfundat

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DubPhizix a răspuns:

Du-te la ORL nu fa nimic de capul tau ca nu e bine...