| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema cu urechea dreapta!
deci ieri la ora de sport am iesit afara nu aveam
pe mine decat o camasa fara maneci si o flaneluta si cand am
venit acasa peste cateva ore a inceput sa ma doara urechea dreapta si cu timpul durerea a venit din ce in ce mai intensa azi mi-a trecut dar ma doare gatul in partea unde m-a durut urechea (dreapta) detalii: cand am ajuns acasa am folosit niste betisoare de ureche dar nu am infipt prea tare thinking si dupa cateva minute a inceput durerea dar a inceput incet. acum de ce ma doare gatu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kid_4219 a răspuns:

Pai.la ora de sport, ai tras curent, iar acum...ai racit, sau ai inspirat aer rece pe gura si de aceea te dore. Te sfatuiesc sa iei un strepsils/tamtum verde, si sa bei un ceai fierbinte!

2 răspunsuri:
| HellYeahChristine a răspuns:

Parerea mea e ca ai tras curent sau ai racit de aici si durerea in gat.Aspirina si ceai fierbinte si o sa treaca happy

| ReMemBer_1485 a răspuns:

O da...Am patit si eu asa ceva acum 1-2 luna/i eu mi-am pus ceara de aia pe foc.intarita dar incalzita...am luat antibiotic. Eu zic sa te duci la medicul de familie sa iti dea o reteta. Asa ceva se face de la curent. Si incerca sa te protejezi in urmatoarea perioada. Iar acum te doare gatul pentru. ca probabil durerea a coborat. BFT si sa insanatosesti rapid big grin