| BudăuDiana1998 a întrebat:

Buna, ieri am aflat ca sunt insarcinata iar maine împlinesc cele 10 zile de intarziere menstruala, intrebarea mea este, am voie sa înot in piscina? Avem planificat un concediu weekendul viitor si vreau sa stiu daca exista vreun risc, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, felicitari!
Da, ai voie sa inoti pana la 9 luni chiar, fiindca ajuta la o nastere usoara si pe perioada sarcini, la o dezvoltare sanatoasa si armonioasa a fatului si evident, corpului tau.
In occident se poate chiar da nastere sub apa, unele mamici nasc in cada, altele in bazine de inot.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Este si indicat sa faci bazin in primele luni.

| Bibisor1999 a răspuns:

Ai voie! Riscuri mai mari sunt cand sarcina este mai avansata