| ionika17 a întrebat:

Buna ieri am facut niste analize si vreau sa imi spuneti daca sunt bune.
GLicemie:104
Examen complet urina:
Bilirubina:neg; Corpi Cetonici:neg; Densitate:1025; Hematii urina:neg; Leucocite urina:neg; Nitriti:neg; Ph:5.5; Proteine urina:neg; Urobilinogen:normal 3.4 umol/L; Glucoza:neg; Sendiment urinar 1-2 hematii colorate/camp, si vreau sa imi spuneti ce este 1-2 hematii colorate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt absolut normale.
In sedimentul urinar ai foarte rare hematii (eritrocite, globule rosii) ceea ce este normal.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Analizele tale sunt in limite normale. Daca vrei sa afli mai multe despre examenul de urina iti recomand urmatorul link: http://www.i-medic.ro/analize-medicale?filter0=urina

| aurasauras a răspuns:

Intra pe www.sinevo.ro