| saranastasie a întrebat:

Ieri am fost la oftamolog si am avut dioptriile 0.5 la ochiul stang si 0.8 la ochiul drept.Doctorul mi-a spus sa revin maine pentru investigati.
Credeti ca va fi nevoie sa port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yosifica a răspuns:

Depinde daca le ai pozitive sau negative, eu am 0.50 si 0.75 la ochi si sunt cu minus si port ochelari depinde ce ai, eu de exemplu am asigmatism, depinde de la persoana la persoana, fundita?

| angel1797 a răspuns:

Da pentru ca eu am 0.2 la stangu si 0.5 la dreptul si tot port