| Vdiana96 a întrebat:

Ieri mi-am pus ochelari de vedere, am dioptriile +0.25 la ochiul drept și +0.50 la ochiul stâng. Am început sa port ochelarii dar ma doare foarte tare capul, îmi poate spune cineva dacă este normal și cât va trebui sa port ochelari cu aceste dioptrii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Asa mi-au zis si mie ca trebuie sa ma obisnuiesc, iar dupa o saptamana am fost la alt medic si mi-a dat alti ochelari cu care m-am simtit bine din prima clipa.
Cand faci control la ochi sa cauti sa ai programare dimineata cand ochii tai si medicul sunt odihniti.

| Vdiana96 explică (pentru Panamax):

Asa ai avut și tu dioptriile?

| Panamax a răspuns (pentru Vdiana96):

-05 si -075

| Vdiana96 explică (pentru Panamax):

Eu am cu +

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dupa maxim 1 saptamana trec durerile de cap.
Intreaba medicul/opticianul cat trebuie sa porti.