| TheAnswerMan a întrebat:

Ieri am fost la piscina si am facut insolatie.
Dar am tras si curent.
Cand am venit acasa nu mai puteam de cap.
Am stat toata noaptea cu o compresa cu apa rece si cu otet.
Am scapat de durerea de cap dar acum imi curge nasul FOARTE TARE si am o durere in gat insuportabila...cand inghit imi simt si carnea din gat si ma doare crying
Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaIonela29 a răspuns:

Eu îți zic să nu te mai duci doamne iartă-mă la piscină, ia niște sare, umple într-un ciorap, încălzește la o sobă și e gata, ține în cap, imediat calmează. sad Îmi pare rău pentru tine. ia-ți amoxicilină, poate se va infecta durerea în gât și vei face febră și un farigosept, că nu rămâi răgușit. Pa, sănătate grabnică! :*

2 răspunsuri:
| QµeeК a răspuns:

Mai bine te-ai duce la doctor si sa vezi ce iti spune.