| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

Ieri am ridicat un pic mai mult(nu am antrenament), avand ceva treabă în curte și am simțit o durere în partea stanga, zona inghinală (nu a fost o durere tare, a dispărut)
Ma gandesc ca asta plus durere ușoară de picior(stang) sa fie semnele unei hernie.
Voi ce spuneti? Si ce-mi recomandați?
E grav?crying
Poate fi si vorba de o infectie urinara?
P.s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Nu este neaparat. Dureri si accidente facem cu totii. Urmareste sa vezi daca evolueaza durerile / starile...Dar cel mai bine mergi la medicul de familie daca esti nelinistit.
Noi nu putem face mare lucru.

Sanatate si numai bine!

| faranume345 a răspuns:

Cand am fost in spital internata, eu m-am operat de apendicita si un baiat pentru ca a facut acelasi lucru ca si tine a facut hernie... Cand ai hernie se umfla ceva in partea stanga jos si trebuie sa fii operat si din pacate din ce am auzit eu nu poti face copii.