| ღlexxyღ a întrebat:

Buna happy ieri dimineata am avut parte de o surpriza neplacuta. stateam la calculator si cand m-am ridicat am observat ca aveam o pata de culoare rosie pe slip. nu am avut dureri, nu am avut alte simptome. am pus un absorbant dar dupa aceea nu a mai curs nimic. pur si simplu a fost doar o pata de sange. astept raspunsuri din partea celor care ma pot ajuta sad mentionez ca am 17 ani si sunt virgina iar igiena e la zi happy astept raspunsuri in special din partea lui Abh si Brigaela happy dar si celelalte sunt binevenite. va pup happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sangerare de ovulatie (daca esti in perioada zilelor 12-16 ale ciclului menstrual). Nu sunt anormale, dar daca se mai intampla chestia asta, e cazul sa faci o ecografie pelviana.
Iar himenul nu este deloc mai in interior, este exact la intrarea in vagin. Totusi, nu cred ca e vorba despre o ruptura a himenului.

| ღlexxyღ explică (pentru Brigaela):

Atunci a fost ovulatie happy msii mult kiss

| Ekcstsy a răspuns:

Depinde. Cand ti-a venit ultima data? Poate era un "rest" de la ultima menstruatie. TE-ai autosatisfacut cumva? Poate te-ai dezvirginat si in cazul asta e de la ruperea himenului.

| ღlexxyღ explică (pentru Ekcstsy):

Da,dar nu am introdus nimic. si nu aveam absolut nimic cand am terminat. oricum sunt foarte atenta sa nu ma ranesc. nu stiu ce ar putea fii sad

| ღlexxyღ explică (pentru Ekcstsy):

Himenul este mai in interior.

| Undal a răspuns:

Poate nu e ceea ce vrei sa auzi, dar sfatul meu este sa mergi la medic, genul asta de pete pot sa fie ceva normal, se mai intampla datorita schimbarilor hormonale, sau poate sa insemne alte lucruri in privinta carora numai un medic specialist te poate ajuta.

| ღlexxyღ explică (pentru Undal):

Eu am fost racita la burta zilele astea, nu la organele genitale. si am luat antibiotice, am gasit pe net ca ar putea fii si din cauza antibioticelor dar nu sunt prea sigura. si daca vreo problema in interior, nu stiu ce ar putea fii din moment ce sunt virgina sad

| Undal a răspuns (pentru ღlexxyღ):

Da...poate fi si de la ele, de asta am sugerat ca este bine sa consulti un medic, te poate linisti cel mai bine...

| ღlexxyღ explică:

Zilele astea am fost racita si am luat antibiotice. menstra trebuie normal sa apara pe 20 sau 20 si ceva. poate fii vreo dereglare hormonala? sad

| Ekcstsy a răspuns (pentru ღlexxyღ):

Pai dupa cunostiintele mele cand esti racita la burta, esti racita la ovare si asta poate influenta de multe ori ciclul menstruatiei. Nu ai cum sa racesti la vagin laughing decat in cazul in care iubitul tau iti face un sex oral cu un cub de gheata in gura, si in cazul acela e doar raceala pe moment.

| ღlexxyღ explică (pentru Ekcstsy):

Nu m.am referit la sistemul genital, am si mentionat. la sistemul digestiv m-am referitwinking

| ღlexxyღ explică (pentru ღlexxyღ):

Am avut o raceala la sistemul digestiv mai exact in zona intestinelorwinking si pentru asta am luat antibioticele.

| Ekcstsy a răspuns (pentru ღlexxyღ):

Eu am fost racita la burta zilele astea, nu la organele genitale. Nu asta ai scris tu? Nu ai cum sa racesti la sistemul digestiv, sau poate se poate dar nu am auzit eu chestia asta pana acum. De racit din pctul meu de vedere ai racit la ovare si din cauza asta ti-a intaziat menstruatia.

| ღlexxyღ explică (pentru Ekcstsy):

Pai da am spus din ce cauza am luat antibioticelewinking si da se poate..am baut multa apa rece si am mancat inghetata multa. se intamplawinking si se poate face si febra din cauza astawinking eu am avut

| Ekcstsy a răspuns (pentru ღlexxyღ):

Off mai dezbatem mult chestia asta? Ai racit la ovare, din cauza asta ti-a intarziat menstruatia si gata. happy Happy? DAi un PM cand iti vine laughing

| ღlexxyღ explică (pentru Ekcstsy):

Nu mai dezbatemwinking dar am sps ca nu a fost menstrawinking pentru ca mi s-a oprit. a fost decat o pata si nu stiu ce este cu ea...

| Ekcstsy a răspuns (pentru ღlexxyღ):

Atunci a fost un rest atata tot happy

| ღlexxyღ explică:

Zilele astea am fost racita si am luat tratament pe baza de antibiotice. se poate sa aiba vreo legatura? sa fie vreo dereglare hormonala? sad