| IoanaAlexandra6 a întrebat:

Bună! Ieri dimineață m-am trezit cu o umflatura mica pe buza superioara și nu i-am dat importanta pana azi deoarece astăzi s-a umflat și mai tare și sincer nu știu dacă sa merg la medic sau dacă va dispărea de la sine.
Menționez ca am o alergie și iau pastiluțe de vreo 2 zile, însă întâmplarea asta ma îngrijorează, buza se umfla tot mai tare ..va rog sa nu luați în derâdere situația mea și sa ma ajutați cu niște sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Posibil sa fie ori un herpes bucal(știu că pare bizar, dar mai apare și prin gura), ori o aftă bucala(o umflatura ca un coș) ori e de la acesta alergie sau vreo reacție adversa de la ceva.

| adryang78 a răspuns:

Posibil să fie doar un herpes, încearcă să dai cu Aciclovir. Dacă nu se retrage, mergi la medic, s-ar putea să ai o reacție alergică la vreo substanță din medicamentele pe care le iei.

| Corina3434 a răspuns:

Este alergie dar de obicei se retrage in 1-2 zile.