| Unicucebeea a întrebat:

Ieri la scoala vorbeam cu colegii si dintr-o data un baiat alerga si da peste mine agatandu-se de piciorul meu, iar acum ma doare de nu pot calca partea interioara a labei piciorului. Ce este luxatie, entorsa? Si osul de acolo parca este iesit mai tare in afara.Raspuns rapid va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| raulio7 a răspuns:

Probabil e o entorsa...eu zic sa mergi la medic si iti va spune exact ce e