| doarEu001 a întrebat:

ieri mi-a iesit herpes, am luat plasturi si am crezut ca va trece dar cand m-am trezit dimineata deja se intinsese foarte mult si imi aparusera bubitele alea galbene si urate.ce pot lua de la farmacie, sa fie eficient pentru ca luni incep facultatea si as vrea sa imi treaca, macar partialsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnielaIoana a răspuns:

Da-ti cu aciclovir ungvent.Se aplica de 5-6 ori pe zi si tratamentul dureaza 5 zile.

1 răspuns:
| 789456123 a răspuns:

Eu am folosit propolis in 2 zile mi l-a uscat insa sa pui cat mai des.