| Rox1234 a întrebat:

M-am trezit dimineata cu niste bubite mici albe care ma mananca da foarte putin.Nu au lichid sau ceva. Am dat cu unghia pestte buza de sus si am crezut ca m-am zgariat cand sa ma uit in oglinda aveam bubitele astea.Sunt si racita destul de rau.m-am dat cu un strugurel care era nefolosit de nimeni..si..de sarutat cu prietenul meu da nu avea herpes. sfaturi ceva? sau as putea lua de la farmacie ceva ca sa nu apara mai multe bubite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Acele bubite apar si atunci cand nu ai un regim alimentar adecvat! Dap, sigur au ceva la farmacie care ar ajuta sa-ti treaca mai repede ca mai multe oricum nu se mai fac...

| Rox1234 explică (pentru lpavel):

Multumesc oricum.m-am mai linistit..nu vreau sa fie herpes.

| lpavel a răspuns (pentru Rox1234):

Pai din pacate dupa cum cred eu asta e cam inceputul bolii herpes daca inca n-ai mai avut... sper sa ma insel.

| Rox1234 explică (pentru lpavel):

Nu am mai avut,,

| lpavel a răspuns (pentru Rox1234):

Dupa cum am zis ai luat asta de la cineva si vei mai avea! Aceasta boala e cea mai molipsitoare si aproape toata lumea o are, si eu o am din pacate sad

| vocea a răspuns:

Poate fi o alergie, poate te-ai dat cu vreo crema sau cu un fard au poate ai mancat ceva la care ai facut alergie. Incerca sa te speli cu ceai de musetel, fiindca curata, apoi daca nnu ii trece mergi la medic sau mai bine o sa iti spuna la farmacie, esti pupacioasa rau de aia, glumeam pup.

| Rox1234 explică (pentru vocea):

M-ai nimerit aici oricum laughing o sa incerc cu ceai de musetel multumesc mult :*

| dermdoc a răspuns:

Din nefericire ceaiul de musetel o sa va ajute putin spre deloc. Cumparati Fucicort crema de la farmacie si folositi-o de doua ori pe zi pana cand ajungeti la dermatolog. Multa sanatate.