| Iosif_Alexandra_1999 a întrebat:

Azi mi-am scos piciorul din ghips, si era un pic umflat si doctora mi-a spus sa port genunchera elastica din aceea, si o port, dar mi-e frica sa indoi piciorul deoarece am avut piciorul in ghips din cauza rotulei timp de o luna intreaga si mi-e frica sa il indoi..Ar trebui sa nu imi fie? E prima oara cand am avut piciorul in ghips si de aia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| liviu890 a răspuns:

Am avut si eu mai multe fracturi vara asta, inca mai am tija la picior. Sfatul meu este sa incepi sa iti indoi piciorul chiar daca te doare. Si mie cand mi-a scos mana din ghips nu puteam sa o indoi aproape deloc, dar cu toate astea o indoiam eu chiar daca ma durea. Acuma au trecut vreo 2 luni de zile de cand mi-a scos mana din ghips si e aproape ca inainte. La fel am facut si cu piciorul, dupa operatie nu puteam nici sa il misc, dar cu timpul am facut exercitii chiar daca ma durea si acuma si-a recapatat mobilitatea, ma mai doare putin de tot, dar asta e.