| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Ieri seara m-a muscat cainele si NU am mers la doctor, astazi m-a umflat piciorul la glezna. Nu ma doare piciorul la muscatura. Ar trebui sa imi fac grij? Ar trebui sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Du-te frate la doctor ca ala nu musca happy acum serios, si eu am patit-o si era sa imi pierd piciorul de la infectie pentru. ca am fost incapatanat si am zis ca trece asa... du-te la spital maaa!

3 răspunsuri:
| PavelLarisaIonela a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medic

| Elegant a răspuns:

Da. Ar trebui sa iti faci mari griji, si bineinteles ca ar trebui sa mergi.Se poate infecta grav, pot exista infectii care duc chiar la operatii foarte grave.

| biancabbb05 a răspuns:

Cel mai sigur e sa mergi la un doctor sa ti zica clar ce ai si sa ti faca un vaccin anti rabic in caz de ceva