| Cocolino9 a întrebat:

Duminica a fost in parc, si m -a piscat ceva de glezna piciorului, initial am crezut ca e o albina, dar nu stiu. Duminica a fost ok, nu m-a durut aproape deloc si se umflase putin, dar ieri am fost toate ziua pe drumuri si acasa am ajuns seara cu piciorul destul de umflat si rosu. Ma gandesc ca poate ca l -am fortat sau pantoful a tot lovit rana de acolo. Astazi la fel a fost, a doare cand cald dar in rest nu ma doare. Credeti ca e ceva grav? Trebuie sa merg la doctor? Nu prea as vrea sa merg. Ce as putea face ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Pune o compresa rece. Cand stai in pat stai cu piciorul putin mai sus decat restul corpului. Daca nu trece in 1-2 zile du-te la medic.