| Aniquel a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am facut o entorsa la picior. Am mers la doctor mi-a pus ghips cu care am stat o saptamana, dupa care mi l-a inchis si trebuia sa mai stau 2 saptamani. Am stat aproape o saptamana si astazi l-am scos eu singura. Problema este ca glezna e tot umflata. Nu ma mai doare deloc, doar ca imi simt piciorul incordat atunci cand merg. Ce sa fac ca sa nu mai fie umflat, sa fie normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Sa mergi la control la medicul ortoped care te ingrijeste. http://www.i-medic.ro/boli/luxatia-de-umar-sau-luxatia-scapulo-humerala

| CVane a răspuns:

Eu am avut, la deget. 2 saptamani am stat cu el ghips, dupa 2 saptamani l-am dat jos, degetu tot era umflat, nu puteam sa ail misc si tot ma durea putin, insa dupa inca 3 saptamani nu mai aveam nimic.