| anonim_4396 a întrebat:

imi e cam rusine dar noh...in zona de zos:-s "inghinala" mi-a iesit un costhinking sau frung nu stiu ec e dar ma doare tare:9ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufffx a răspuns:

Pai te duci la faramacie si iei nsite amoxicilina te dai cu spirt pe cos si pui pulbere din praful de la amoxicilina si masezi putin si in maxim 2-3 zile iti trece pentru ca amoxicilina sau oxacilina sunt antibiotice iar cosu are puroi in el si se va trage inapoi eu asa am facut cu un cos de pe frunte poti sa mai incerci crema de galbenele dar se va retrage mult mai greu sau Fluocinolon are un nume cam ciudat dar este o crema pe baza de antibiotic o gasesti la faramacie e in jur de 7-8 lei ma rog pana in 10 lei. Bafta sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Daca e doar cos, da-te cu Fluocinolon N

| anonime95 a răspuns:

Te duci la farmacie si cumperi Gerovital este un sapun lichid care dezinfecteaza si poti cumpara si Clearasil este o solutie te ajuta sa cureti cosurile punctele negre