| ana8888 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o cura de ingrasare? Am 17 ani, 1, 75m, si 43kg. Ps: mananc destul de mult si fac sport, dar tot nu ma ingras.

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Daryusxz a răspuns:

Mananci si ciocolate bei sucuri, fast food etc? Nu stiu ce sa inteleg prin mananci bine, ca te saturi sau ca mananci in cantitate multa, sa iti explic ceva sunt alimente mari in volum dar cu kcal putine iar alimente mici cu kcal multe cum e de ex ciocolata sunt site-uri pe google unde poti sa bagi greutatea si inaltimea si alte detalii si iti calculeaza acolo cat e normal sa mananci adica kcal pe zi sa slabesti te mentii iar ca sa te ingrasi pur si simplu depasesti cu vreo 500+ pe zi, in fine oricum bucarate ca nu te ingrasii usor si nu ajungi ponderala ca is cam rari baietii care sa le placa vre o grasa sau is si iei asa, ca altele nu mai stie cum sa se abtina de la pofta de a manca o ciocolata si o shaorma sau se infomenteaza mancand sub 1000kcal pe zi.

| ana8888 explică (pentru Daryusxz):

Mananc aproape zilnic Fast food când ies de la liceu și mananc la masa pana când simt ca efectiv nu mai pot sa bag in minelaughing