| mikella a întrebat:

imi poate spune si mie cineva o parere despre cum ai putea sa slabesti, si daca incepi cu pastile pentru slabit e adevarat ca dupa ce slabesti cu adevarat iti atarna pielea? astept parerile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu ca nu e indicat sa folosesti pastilele de slabit, stiu ca te poti imbolnavi, ca pot aparea complicatii. stiu toate astea. cu toate astea am folosit si eu.si da am slabit, nu am nimic, nu m-am infometat, cunosc multe persoane care au folosit pe acelea chinezesti.si au slabit, sunt intregi, nu au nimic. dar depinde de organismul fiecaruia acum. eu ca sa slabesc stiu de ce anume am nevoie: sa nu mananc. asa e organismul meu. daca vreau sa slabesc mananc f putin sau deloc. si fructe si legume, salate, beau multa apa, daca am chef fac si miscare, daca nu nu. nu iti atarna pielea decat in situatia in care ai mai multe kg si slabesti brusc, si atunci da ramane un surplus de piele. eu nu am nimic impotriva pastilelor. este adevarat, la inceput cand am luat( acum vreun an) aveam ameteli putin si nu prea puteam sa dorm. dar dupa a trecut. probabil o sa mai iau cand voi considera ca este necesar si ca nu reusesc altfel sa slabesc. indicat este sa mananci sanatos, sa faci sport ( stiu si asta) dar repet, nu am nimic impotriva lor. o seara frumoasa

10 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Singura solutie sanatoasa e alimentatia sanatoasa si echilibrata bazata pe vointa.Altceva nu cred ca exista.

| Leea1234 a răspuns:

Mai...eu sunt una dintre victimele pastilei de slabit, mai exact capsula de slabit, ce sa-ti spun sunt bune, slabesti intr-adevar, dar cand le-ai lasat, fereasca Dumnezeu, pui la loc tot ce ai dat jos, ba chiar 2-3 mai mult!
eu stiu cum arati tu, si iti spun cu toata prietenia, ca nu ai nevoie de un asemenea tratament, mai ales ca tu nu esti grasa, chiar daa ai luat cateva kg acum...in primavara le dai jos cu siguranta!
sfatul meu este sa nu iei pastile!

| cristinela a răspuns:

Oricum ai slabi, cu pastile sau fara, daca slabesti foarte mult iti atarna pielea.

| zuly a răspuns:

Maii oamenilor... Oare cand o sa intelegeti ca nimic in lumea asta nu se da usor? Are o prietena foarte buna o vorba: "Ce vine pe sula, pe sula se duce" Ce-ti fac pastilele alea de slabit? Faptul ca te c*ci pe tine toata ziua in primul rand te deshidrateaza, nu arde grasimea, si de aici apar muuulte alte probleme. Sau ce, taie pofta de mancare? ete scartzzz, cei care mananca exagerat de mult o fac de placere, de dependenta de mancare, de gust, nu de foame. In plus, daca mananci in cantitati industriale, stomacul se largeste, nu se umple niciodata, se transforma intr-un sac fara fund si tot cere, cere.
Totul se obtine prin munca, tine minte asta! Trebuie sa-ti impui o dieta sanatoasa si sa slabesti in timp, sa faci si miscare pe deasupra, si atunci n-o sa-ti atarne nimic. Uite iti propun un experiment: ia un elastic mic si pune-l pe un obiect care are o parte groasa si una subtire (o vaza sau ceva, nu-mi vine acum niciun exemplu mai bun) si tine-l pe partea groasa toata ziua, apoi scoate-l sa vezi ce s-a intamplat cu el. Apoi ia un elastic identic, pune-l tot pe partea groasa, dar ridica-l usor spre partea subtire din timp in timp, pe parcursul zilei. Cand ajungi sus si il scoti de tot, compara-l cu primul sa vezi diferenta. Acelasi lucru se intampla si cu (,) corpul tau, si nu numai la exterior, grasimea este depusa pe toate organele interne, vase de sange, si daca aceasta dispare brusc si nu mai are ce sa le sustina inchipuie-ti ce se intampla.
Eu nu mai pot cand aud de "pastilele-minune" care cica "te slabesc" cate 10 kg pe luna. Este sanatos sa slabesti maxim 3 kg pe luna, mai bine mai ai rabdare inca 2 luni, si ajungi frumoasa si sanatoasa, mai mult, in perioada asta te obisnuiesti sa mananci sanatos si continui sa o faci, asa ca nu te ingrasi la loc.
Multa bafta, si imi cer scuze daca te-a suparat exprimarea mea, dar deja nu mai suport acest subiect, nu exista zi in care sa nu vad reclame pe net cu "super-pilula" sau sa nu aud pe cineva ca vai ce se face ca trebuie sa slabeasca si de colo isi ia un hamburger kingsize, apoi "pastila de slabit" si sunt in culmea fericirii ca o sa fie slabe. Mda.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Pastile de slabit... straight face
nu-ti recomand asa ceva
sportu` si hrana sanatoasa sunt de bazawinking

| BiiBiis a răspuns:

Eu nu iti recomand pastilele de slabit pentru ca garantat o sa ai de regretat dupa chiar daca nu imediat dupa ce le termini, dar tot o sa se vada ceva negativ pe tine ca sa zic asa. Sfatul meu este sa te duci la un nutritionist si iti da un regim personalizat care chiar nu este foarte greu de tinut si ai si ce manca ca sa zic asa.Deci nu o sa faci foamea.

Sanatate!

| ticandru a răspuns:

Multa lume uita ca pentru inlaturarea efectelor negative oricare ar fi acestea, trebuie mai intai sa fie descoperite cauzele.Multi consuma ceaiuri si pastile de slabit degeaba daca glanda tiroida nu le functioneaza normal. Dereglarea acestei glande incetineste functionarea majoritatii organelor facand sa apara si alte boli (la ficat, pancreas, rinichi, stomac, inima, colon). Nu uitati si faptul ca si starea psihica este destul de importanta in functionarea organelor si reusita unui tratament pe care il luati.

| adryano05 a răspuns:

Buna!
Sunt foarte multe metode de slabit, de la diete, medicamente, produse naturiste, interventii chirurgicale, tratamente cosmetice, pana la... sport. Trebuie doar sa gasesti metoda potrivita pentru organismul tau. Pentru eficienta iti recomand o combinatie de metode, cum ar fi prima si ultima.
Iti atarna pielea doar daca slabesti foarte mult intr-un timp foarte scurt.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pastilele de slăbit nu se iau decât cu recomandare medicală după investigaţii medicale amănunţite: interne, gastroenterologie, endocrinologie.
În funcţie de vârstă, antecedente (afecţiuni medicale), gradul de obezitate, pe lângă o dietă personalizată, exerciţii fizice (practicarea unui sport, gimnastică medicală, dans, înot, etc.) se pot administra şi pastile de slăbit.
Marfa nevândută îţi face reclamă: farmacii, centru de ceaiuri, etc.
Slăbirea bruscă şi pierderea masivă în greutate duce la acest aspect inestetic al pielii: lăsarea ei. În perioada de slăbire de aceea este recomandat mişcarea, are rol de tonifiere musculară şi implicit şi a pielii. Masaje cu creme pe bază de vitamina A.
Cea mai grea luptă nu este slăbirea (pierderea în greutate) ci menţinerea greutăţii corporale normale potrivit vârstei şi înălţimii.
O alimentaţie săracă în calorii şi multă mişcare are cele mai bune rezultate pe termen lung.
Pa, pa.

| aniohetova a răspuns:

Ai putea slabi foarte simplu si sanatos, reducand consumul de zahar, cel mai bine ar fi sa nu mai consumi deloc zahar, cel putin pentru o perioada de 40 de zile aproximativ, si atunci corpul tau.organismul tau se va normaliza pentru ca prin consumul excesiv de zahar, corpul tau produce foarte multa insulina ceea ce face sa creasca glicemia, ceea ce nu e bine pentru tine. Crede-ma am incercat si functioneaza. Cel mai bine, nu mai mananci dulciuri, fructe, nimic care sa contina zahar si vei vedea. Succes happy