| Amely21 a întrebat:

Bună, îmi puteți spune o cremă bună pentru o piele iritată sau uscată? Sau o lotiune, ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sarrya a răspuns:

Crema cu propolis. Majoritatea cremelor din ziua de azi care spun ca au efect de hidratare (cele de la marci foarte cunoscute) isi fac efectul doar atat timp cat folosesti crema respectiva, apoi vei avea din nou probleme cu pielea. Asa ca cel mai bine este sa folosesti un produs naturist. (de propolis, galbenele, migdale, mimoza, smirna. etc). O crema cu care ma impac eu foarte bine (si am piele sensibila) este AUR DERM
Bineinteles, conteaza si zona unde vrei sa te dai. Cu cele pe care le am enumerat mai sus te poti da si pe corp si pe fata.

| Amely21 explică (pentru Sarrya):

Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| noname2021 a răspuns:

Eu folosesc crema Oliva Deliplus, mi se pare excelenta dar e din Spania, poate o gasesti si in Romania. Poti cauta.

| REMiXDJ a răspuns:

Glicerina unguent de la farmacie.Intrebi la farmacii ce feluri de glicerina unguent pentru piele au, plus ca farmacistele in general sunt foarte cunoscatoare si iti pot recomanda si ceva creme pe baza de musetel sau aloe vera.O zi buna sa ai.

| Sara1248 a răspuns:

Crema de corp de la Bioderma.