| AlexiaB a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce pastile sa iau ca sa memorez mai bine inainte de Bac? Si care sunt mai bune! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns:

Eu am Evaluarea Naţională şi MemoPlus mă ajută. Dar ai grijă! Să dormi bine noaptea, măcar 7 ore, pentru că informaţia se memorează în timp ce dormi. Degeaba înveţi 24 din 24, că nu reţii. Trebuie în primul rând să dormi bine. Gândeşte-te că în timpul somnului informaţia aia e scrisă pe creier. Dacă nu dormi, o reţii o scurtă perioadă de timp. Dacă dormi cum trebuie informaţia rămâne acolo muult şi bine. happy

| EllaC2710 a răspuns:

Lecitica, este buna. Sau produse cu lecitina. Intreaba la farmacie de lecitina si o sa-ti arate mai multe produse.

| FreeBSD a răspuns (pentru EllaC2710):

Biloba forte are si extract de leticina, " contine extract de Ginkgo Biloba, lecitina, magneziu si vitamina B6."

| FreeBSD a răspuns:

Bilomag Forte este foarte bun happy contine extract de Ginkgo Biloba, lecitina, magneziu si vitamina B6.

| costy0110 a răspuns:

Bilomag forte e cel mai bun

| Lipcan_Alina_1997 a răspuns:

Mănîncă multă ciocolată! Am auzit că îmbunătăţeşte memoria! Succeshappy