| GabrielaSmile a întrebat:

Am de invatat o lectie la istorie si nu o prea inteleg.sigh Imi puteti spune cum sa o memorez mai repede?

2 răspunsuri:
| molocemarius a răspuns:

Uite cum invat eu:eu mereu scriu mic pe o ciorna si citesc de mai multe ori deoarece imi pare mai putin cand scriu mic si memorez mai usor sau daca nu vrei asa citeste de mai multe ori seara iar noaptea informatiile se aduna mai usor. Funda?

| asdfghjkStyles a răspuns:

Depinde..eu am o profa care ne preda ORIBIL,adica de la ea nu inteleg absolut nimic,dar daca incerc sa o citesc din manual o inteleg perfect, faci un plan, cu ce ai de invatat, niste idei pricipale, foloseste multe culori sa subliniezi chestiile importante ...eu sunt clasa a 8-a, sincer nu prea imi pasa de istorie rolling on the floor)dar imi place istoria...sau cauta pe wiki, mereu inteleg de acolo
si pe mine ma cheama gabi. apropo, ce clasa esti?