| Cristall155 a întrebat:

Îmi puteți spune va rog, de ce ma gâdele ochiul?
Simt din când in când ceva ce mă gâdela parcă, simt un discomfort (doar ochiul stâng). Deja de 2 zile şi nu cred ca e nervul caci nu m-am inervat si nu am avut emotii mari. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Se mai intmpla, si eu am abut vreo 2 zile...
sunt muschii ochiului incordati, somnul ajuta.

2 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Ai o infectie. Mergi la oftalmolog.

| VICTORTPURO a răspuns:

Cel mai bine este sa te adresezi unui specialist, opinia mea este ca orice afectiune legata de ochi nu este o gluma.