| Mogiojojo a întrebat:

Simt de 2-3 zile ca o presiune pe ochiul stang si o mica usturime. Ce poate sa fie? Cu ce se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stefa1415 a răspuns:

Poti trata cu un unguent care se aplica pe pleoapa sau picaturi de ochi. Nu mai tin minte numele produselor dar picaturile de ochi sunt cele mai bune. Poti merge la un medic dar daca crezi ca nu este ceva grav pur si simplu mergi la farmacie si zi ce te dore iar farmacista te va ajuta cu medicamentul potrivit. Sper ca te-am ajutat!