| Flcov a întrebat:

In urma vizitei la ginecolog, urmez un tratament cu Duphaston și Macmiror. Duphaston am avut de luat timp de 5 zile câte 2 pe zi. Ieri dimineața am luat ultima pastila, și aseară am avut contact sexual neprotejat, dar fără ejaculare in mine. E posibil sa rămân însărcinată? Pt ca mi s-a dat Duphaston ca sa îmi vina menstra.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal trebuia sa-l intrebi pe medic daca poti intretine contacte sexuale neprotejate. Din moment ce ti-a pescris Duphaston a fost sigur ca nu esti insarcinata si ca probabil esti dupa ovulatie deoarece doar in acest caz se poate administra acest produs hormonal. Din acest motiv formarea unei sarcini teoretic devine imposibila chiar si daca ar fi ajuns sperma in vagin. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Cristian_Mario_1905 a răspuns:

Supradoza.....arunca-te de pe pod!
l2p