| anonim_4396 a întrebat:

Buna, in curand imi voi pune pierce in buric si voiam sa va intreb, cand fac baie, pierceul nefiind din aur/argint nu va rugini? Ca ma gandesc ca daca rugineste o sa ma infectez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Boblobobonti a răspuns:

Nuu. Deoarece e confecționat din materiale care nu oxidează. In cazul fierului ruginește. Cel mai probabil piercing-urile sunt făcute din inox- otel inoxidabil. Când ți-l faci? Suntem curioși de impresia de după. Îți place/nu.

| lmao69420 a răspuns:

In general, saloanele de piercing-uri folosesc otel chirurgical, care nu rugineste.