| anonim_4396 a întrebat:

Hello. As vrea sa-mi pun pierce in buric, si ar fi dragut unul din aur, dar am citit pe multe situri ca se infecteza daca iti pui un pierce din aur sau argint de la inceput. E adevarat?

3 răspunsuri:
| jarulitza a răspuns:

Ia-ti unul normal din otel inoxidabil apoi dupa vreo 2 luni asa cand se formeaza gaura si iti trece infectia(pana se obisnuieste corpul cu noul "vizitator") pune-ti unul frumos din aur.

| Jadis a răspuns:

Orice ti-ai pune: aur sau argint te infecteaza si ti se face buricul rosu. Eu iti recomand sa nu risti pentru ca multe fete au patit asa. Si da e absolut adevarat.
Mult succes!

| IssaV a răspuns:

Da, este adevarat.Am si eu pierce in buric.si am stat o luna cu cel medicinal. din acela simpllu!