| anonim_4396 a întrebat:

Buna,in partea dreapta a gatului intr-o parte a barbiei am descoperit in primavara un nodul cred,este de marimea unui bob de fasole mare si nu e dureros,il simt cand apas si misc cu mana,pe gat nu se vede nici o umflatura nimic, nu e imediat sub piele dar parca si pielea gatului in aceasta parte ar fi putin mai groasa (cand prin intre degete) fata de partea stanga. Acest' nodul' nu ma doare dar simt de vreo saptamana un deranj usor in aceasta parte a gatului (ca atunci cand esti racit).Ce sa fie oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| iamyours95 a răspuns:

Observa-l periodic si daca se mareste mergi si fa analize. Daca stagneaza si nu se observa eu zic sa-l lasi, pentru ca daca mergi si te operezi e posibil sa faci mai rau.