| maria1992 a întrebat:

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru raspunsurile de la intrebarile anterioare:* si, in al 2-lea rand sa va pun o inrebare.De ceva vreme ametesc cand ma ridic (din pat sau de pe scaun), dar nu se invarte nimic cu mine, ci efectiv vad negru si imi vajaie un pic capul, senzatie e asemanatoare cu lesinul, numai ca nu asa puternica.Nu stiu de la ce ar putea fi, eu mi-am facut toate analizele, mai putin cele de sange.Ma gandeam ca ar putea fi anemie, dar nu cred pentru ca nu sunt slabita, plus ca am si luat un tratament cu fier acum cateva luni.Fructe si legume mananc suficiente, ma si alimentez foarte bine, chiar nu stiu de la ce ar putea fi. Poate ati patit si voi sau aveti vreo idee, multumesc mult, va pup:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

O hemoglobina si o calcemie este bine sa le faci! Apoi masoara tensiunea arteriala, e posibil sa fii hipotensiva!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Eu am avut simptomele acestea cand aveam hepatita. Ar fi bine sa faci analize si de sange.

| alexutzu00791 a răspuns:

Esti obosita cronic, atata tot

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Poate este de la circulatia proasta.sau este o racealathinking
Asa patesc si eu de ceva vreme...

| viatadecacatt a răspuns:

Mie mi se intampla mereu, cand imi suna telefonul de ex ma ridic brusc din pat si imi vine o ameteala.laughing
Poate ca te ridici prea brusc, ia-o mai cu incetinitoru

| anca_3211 a răspuns:

Lipsa de calciu?

| maria1992 explică:

A! Sa stii Anca ca s-ar putea sa fie lipsa de calciu.

| nobody_7406 a răspuns:

Da patesc si eu cand ma ridic brusc...

| malina_9455 a răspuns:

Pentru ca te ridici brusc de asta.si eu faceam asa inainte nu te mai ridica brus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti inalta si slaba si te ridici brusc e explicabil. Fa miscari mai putin bruste si n-o sa mai vezi negru in fata ochilor.

| noname2010 a răspuns:

Din cauza ca stai intr-un loc prea mult si te ridici brusc ...si mie mi-se intampla des...nu e lipsa de calciu sau ceva de genutongue