| IoanaIonuca a întrebat:

Hei. De ceva timp am ameteli, adica de fiecare data cand ma ridic din pat (nu dimineata un cursul zilei) de pe scaun, ametesc, vad negru in fata ochilor si chiar ma dezechilibrez. Mi-am facut analizele si de fiecare data toate au fost ok. Are cineva vreo idee despre ce-ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Te-ai întrebat vreodată că poți fi anemică? Și nu nmai obosleaa, surmeneala pot da simtpomele acestea. Dar pentru un diagnostic trebuie să faci analizele de sânge.
Cred că ți-am răspuns destul de bine. Poți încerca cu Supradyn 1 tabletă pe zi și vezi peste 15 zile cum te vei simți. Depinde și ce analize ți-ai făcut. Un set de analize complet implică mult mai multe Markeri ANemie, Hemtaologie, Markeri boli autoimune, markeri tumorali ș.a.m.d Este de ajuns să îți depsideze ceva (doamne ferește) și aia să fie problema. Pot fi afecțiuni ascunse. Mănâncă sănătos și odihnește-te dormi bine și devreme. SĂnătate!

| IoanaIonuca explică (pentru Anonimuserr):

Toate analizele, inclusiv cele care ar arata daca am anemie sau nu. Surmeneala? Hmm, nu cred. Si tocmai asta e problema, mi-am facut analizele si toate au iesit bine, nu as vrea sa iau ceva medicamente fara sa-mi spuna cineva ceva. Poate nu am nimic, nu stiu.

| Anonimuserr a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Păi dacă spui că ți-au ieșit bine atunci e în regulă. Dar poți face analize de sânge complexe. Ceri la medicul de familie. Le-am explicat mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
| helpme25 a răspuns:

Oboseala puiule! + alimentatie slabă în vitamine.
Consumă niște magneziu B6, 20 de zile. Te vei face sanatoasa! Succese!

| IoanaIonuca explică (pentru helpme25):

Oboseala nu, imposibil. Dorm 2 ore dupa-amiaza + noaptea de la 11 la 7. Se poate sa fie si alimentatia. Multumesc frumos!