| nicoletaparaschiv a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am niste probleme de sanatate si mi-am intrebat si medicul dar nu a stiu ce sa-mi zica. Ma doare capul, ametesc(se invarte camera cu mine) si vars. Nu cred ca am anemie. ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Urgent la neurolog.
N-ai precizat daca ai poate si diaree.
Sindromul ala vertiginos nu-i in regula, adica ametelile.
Nu stiu daca varsatura e cu greata inainte sau brusc, in jet.
Nu e anemie.
Vezi sa nu fie meningita.
Sa dea Dumnezeu sa nu fie, dar mergi la medic cat mai repede; daca n-o iei din timp si daca-i ceva grav, urmarile pot fi ireversibile.
sad

3 răspunsuri:
| love10andra a răspuns:

Pai....mai intai trebuie sa te intreb daca esti Femeie sau Barbat!?

| AndreiDr a răspuns:

Poate ai lipsa de calciu, cumpara o folie de Calciu si magneziu de la farmacie.

| miss0riginality a răspuns:

Asta e si problema mea ..cand am fost la doctor si i-am spus asta a zis ca am hipotensiune cu hipoglicemie...dar nu mi-a dat nimic si eu tot lesinam dimineata