| Ella99love a întrebat:

In seara asta am luat Olymth deoarece eram infundata pe nas. Dupa ce m-am dat de 4 ori, am observat pe cutie ca a expirat la 07/2010. Mi se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Cel mai probabil nu vei pati nimic. In cazul in care vei observa ca iti apare vreo eruptie pe piele sau te mananca pielea, incepi sa te umfli sau sa respiri greu/nu ai aer suficient (cu gura deschisa) sau incepi sa ai greata/varsaturi, du-te la cel mai apropiat spital. Fii mai atenta pe viitor! Anumite medicamente expirate pot fi foarte toxice. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-nas-infundat

| Skylerx a răspuns:

Cred ca da, doar e expirata. Dar in mod normal nu ti se va intampla nimic, majoritatea medicamentelor expirate n-au nimic, nu isi mai fac efectul.
Du-te si zii farmacistei de unde ai luat Olymth-ul ca sa se uite mai intai la data expirarii produselor ei, pai... asta e o problema.

| davidtm a răspuns:

Du-te la spital! iti vor recomanda ei ceva ca doar nu suntem medici.

| NuDauFunda a răspuns:

E facut din compusi chimici; cine stie ce reactii pot avea loc in interiorul substantei. Ar trebui sa te duci la medic, sau macar sa rogi pe cineva care cunoaste un medic sa-l intrebe.

| Adela2 a răspuns:

Buna! Nu cred ca ti s'ar putea intampla ceva insa nu este indicat sa'l folosesti mai mult de 3 ori pe zi deoarece contine acid hialuronic sau ceva de genul acesta si este prea puternic! Crede'ma si eu il folosesc si este foarte bun insa, repet nu-l folosi mai mult de 3 ori pe zi!