| hp1uk a întrebat:

In timp ce citeam pe pat, aveam capul sprijinit de mana, respectiv cu mana lipita de urechea stanga si de zona maxilarului. Cand am dat mana la o parte, imi simteam maxilarul si toata zona cu urechea stanga de parca mi s-ar fi sucit oasele, doare foarte tare in special cand incerc sa inclestez dintii. Nici nu pot sa mananc, doare toata zona obrazului stang. De la ce este? Se poate suci vreun nerv sau ce? Am mai patit asta dar trecea in cateva minute, deja ma tine de 3 ore acum!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NonEinstein a răspuns:

Vai doamne.
Astă e ca şi palpitaţiile, poate să dureze de la cateva minute la cateva ore.
Ai rabdare.
Incearcă şi să iţi mişti maxilaru chiar dacă doare.
Sănătate!