| alexSMK44 a întrebat:

Sal TPU. De cam o luna cand deschid gura sau cand imi misc maxilarul ma doare partea stanga a maxilarului si in trecut cand imi miscam maxilaru imi doar imi pocnea. Mi-am dislocat cumva maxilarul? Si daca da ce pot sa fac sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare. Ma durea maxilarul in partea dreapta si se durerea ajungea pe undeva pe la tampla. La mine a fost de vina maseaua de minte, crescuse stramb si impingea in maxilar. Daca durerea persista si dupa suplimentul alimentar care l-a precizat Vera, dai o fuga la dentist.

Răspuns utilizator avertizat
| Mario76 a răspuns:

Nu ar fi rau sa faci o vizita la o clinica de chirurgie maxilo-faciala. Posibil sa fie lipsa de calciu sau posibil sa fie si alte cauze ce pot fi corectate cu tratament atent monitorizat sau in caz extrem, corectat chirurgical. Incearca suplimentul recomandat de Vera, dar poti merge si la medic intre timp...

Răspuns utilizator avertizat