| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, astazi dimineata cand m-am trezit am avut o durere ingrozitoare la ureche si in zona urechii in partea interioara( deci in interior) durerea o am mai ales atunci cand musc, inchid maxilarul, daca tin maxilarul inchis si incerc sa misc partea de sus/joc in directia opusa a partii celelalte a maxilarului(atunci parca ai baga un ac mare in interiorul urechii...)

Ce ar putea sa fie?

Vreau sa va anunt ca in urma cu 2 saptamani duminica am vost la strandul Mihaeni unde sunt bazine cu apa termala, dar si un bazin olimpic.

am fost in toate aproape si in toate m-am mai bagat mult si cu capul sub apa, poate sa ma afecteze si asta sa fie otita?

Parerea ca este otita o am deoarece urechea ma mai bazait si zilele trecute...

DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Poate fi Oreion si poti ramane fara copii: http://medlive.hotnews.ro/......laxie.html

| Vl4dimir a răspuns:

Asa am patit si eu. Va trebui sa faci in urmatorul fel: Incalzeste intr-o lingurita ulei de masline sau floarea-soarelui. Adu-l la temperatura corpului(37-40 de grade) ca sa nu te arda. Pune-te cu urechea care te doare in sus si introdu usor 2-3 stropi de ulei in ureche. Stai asa 2-3 minute, iar apoi ridica-te. S-ar putea ca durerea sa iti dispara doar maine, iar daca nu a disparut, mai repeta o data procedeul.

| Piwdiepie a răspuns:

Ai o simpla otita, am mai patit si eu vara. As recomanda picaturi speciale pentru otita care le gasesti la farmacie. happy

| MariuS88c explică (pentru Piwdiepie):

Si in cat timp ar trece? am inceput sa iau niste picaturi de aseara

| Piwdiepie a răspuns (pentru MariuS88c):

La mine a durat cateva zile.